Działania menadżersko-promocyjne zespołu

Wiewiórka Na Drzewie jest niezwykle energicznym zespołem, który podczas swoich występów błyskawicznie nawiązuje świetny kontakt z publicznością. Nie ma takiej imprezy, której Wiewiórka nie potrafiłaby rozkręcić!

Wiele osób kojarzy ich z Wiewiórstockiem – od siedmiu lat podczas Przystanków Woodstock budują Leśną Scenę, na której występują z zaprzyjaźnionymi zespołami. Ponadto (od trzech lat) cyklicznie organizują akcję Hałas Miasta, czyli jedną z największych charytatywnych imprez na Śląsku!

Odkąd w 2008 r. rozpoczęli wspólne koncertowanie jako Wiewiórka Na Drzewie, zapewniają oprawę muzyczną podczas bieszczadzkich Biegów Rzeźnika. Są też zamieszani w organizację części muzycznej Półmaratonów Gliwickich oraz wielu innych sportowych imprez, co przekłada się na popularność i pozytywny odbiór w środowisku osób prowadzących aktywny tryb życia. Niedawno utwór Rzeźnik zajął piąte miejsce w rankingu najlepszych utworów do biegana prestiżowego magazynu Runner’s Word, wyprzedzając m.in. Happy, Seven Nation Army i Eye of the tiger.

Od początku naszej działalności zagrali setki koncertów na dużych i małych scenach zarówno w Polsce, jak i zagranicą (Niemcy, Czechy, Ukraina). Właśnie wydali II płytę To Mi Szumi, która ma zapewnić Wiewiórce wieczną sławę i uznanie w każdym lesie!

Na płycie To Mi Szumi oprócz wielu utworów, których teksty są wynikiem obserwacji polskiej sceny politycznej i problemów społecznych, znajduje się też ballada opowiadająca o Gliwicach. Muzycy po siedmiu latach wspólnego koncertowania nagrywając ten utwór, postanowili wykonać ukłon w stronę ich rodzinnego miasta, z którym są mocno związani. Wiewiórka Na Drzewie od lat angażuje się w wiele odbywających się tam inicjatyw, organizując m.in. Hałas Miasta – imprezę charytatywną, której celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie malutkiej Ani Urban. Zespół postanowił też zamieścić na tej płycie jedną piosenkę śpiewaną w całości po Śląsku – Samba Silesia. Być może ten rytmiczny kawałek opowiadający o niełatwym życiu górnika będzie jeszcze kiedyś rozbrzmiewał na niejednej salsotece.

 

www.wiewiorkanadrzewie.art.pl