Wolontariusze dla uchodźców – motywacje, praktyki, wartości. ANKIETA

Wolontariusze dla uchodźców - motywacje, praktyki, wartości.

Reprezentujemy cztery organizacje pozarządowe pracujące lub zaangażowane w dialog z osobami wykluczonymi, takimi jak migranci i uchodźcy.

Co obecnie robimy? Realizujemy projekt Erasmus skoncentrowany na doświadczeniach wolontariuszy wspierających uchodźców i migrantów. Chcemy dotrzeć do wolontariuszy, czyli osób, które pomagają uchodźcom i migrantom za darmo lub za symboliczną refundacją. Pragniemy dowiedzieć się na czym polega Wasza praca, jaki macie zakres obowiązków, ile czasu jesteście skłonni na nią poświęcić, jakich istotnych dla Was umiejętności uczycie się a jakie waszym zdaniem powinniście mieć jako wolontariusze.

Zapytamy także o to co was motywuje, co przeszkadza, jaki wpływ ma wasza aktywność na środowisko społeczne w którym żyjecie, waszych przyjaciół, rodzinę. Konsekwencją ankiety będą rekomendacje dotyczące wspierania i motywowania wolontariuszy, którzy podjęli się pomocy osobom wykluczonym – uchodźcom i migrantom. Zależy nam na wypracowaniu efektywnych metod pracy z wolontariuszami.

Wypełnienie ankiety zajmie około 15 minut.

Odpowiedzi są anonimowe. Będziemy wdzięczni za pomoc w dotarciu z ankietą do wolontariuszy pracujących na rzecz migrantów i uchodźców. Z góry dziękujemy za poświęcony czas!

https://bit.ly/VolunteersForRefugees